Izbran je bil portret rektorja Pejovnika študentke Nine Čelhar.

Datum objave: 26.09.2013

Prof. Bojan Gorenec, dekan Akademije za likovno umetnost in oblikovanje je v imenu natečajne komisije za najboljši portret rektorja Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnika razglasil odločitev komisije:

Drugo nagrado v višini 500€ sta si razdelili Duša Jesih in Klarisa Sipoš. Prvo nagrado v višini 1000€ je osvojila Nina Čelhar, ki pa se svečanosti ni udeležila zaradi študijske poti v tujini. Portret rektorja Pejovnika študentke Nine Čelhar bo odslej visel v dvorani rektorjev skupaj z ostalimi portreti nekdanjih rektorjev.

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik je ob tem dejal: »Prepričan sem, da je dobra univerza akademska skupnost dobrih študentov in dobrih profesorjev. Mi smo dobra univerza. Današnji dogodek je klasični primer zaupanja v nadarjenost in sposobnost naših študentov. Upam, da bo današnji natečaj postal stalnica univerzitetnega življenja«.