Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik je danes slovesno izročil častni doktorat Univerze v Ljubljani senatorju in predsedniku Conseila constotutionnela (1986-1992) Robertu Badinterju, predstavniku najvidnejših evropskih razumnikov 20. stoletja in enemu najimenitnejših evropskih pravnikov.

Datum objave: 19.11.2013

Univerza v Ljubljani mu je častni doktorat podelila že leta 2008, ko je Univerzo vodila prof. dr. Andreja Kocijančič, prof. dr. Badinter pa je tega leta obhajal 80- letnico.  Prof. dr. Robert Badinter se takrat ni mogel udeležiti svečane promocije na slavnostni seji senata v Tednu univerze. Po večkratnih usklajevanjih se je tokrat odzval našemu vabilu, da obišče Univerzo v Ljubljani in prevzame listino.

S podelitvijo častnega doktorata Univerza v Ljubljani izreka priznanje profesorju Badinterju za njegov življenjski opus in poudariti, da ceni njegova prizadevanja za humanizacijo prava, uveljavljanje pravne države in za pravno reševanja mednarodnih sporov. Hkrati mu s podelitvijo častnega doktorata izreka še priznanje za njegovo preteklo sodelovanje s Pravno fakulteto Univerze v Ljubljani.

Slovesni izročitvi je sledilo predavanje častnega doktorja v francoščini z naslovom Vers une justice européenne // V smeri evropskega pravosodja.

Robert Badinter

Rektor prof. dr. Ivan Svetlik izroča častni doktorat prof. dr. Robertu Badinterju  Rektor Ivan Svetlik in Rober Badinter