Datum objave: 07.05.2014

AkademikTadej BajdZa predsednika slovenske akademije znanosti in umetnosti (SAZU) je bil na včerajšnjih volitvah izvoljen akademik Tadej Bajd, nedavno upokojeni redni profesor Fakultete za elektrotehniko. Redni član SAZU je bil od leta 2009 in podpredsednik od leta 2011.

Med izvirne dosežke njegovih raziskav sodijo: sistem za računalniško merjenje biomehanskih parametrov hoje, sistem za ocenjevanje spastičnosti, sinteza minimalnih vzorcev hoje z uporabo funkcionalne električne stimulacije pri osebah s popolno in z nepopolno okvaro hrbtenjače, modeliranje stabilnosti štiritočkovne hoje in zavestno upravljanje sistemov funkcionalne električne stimulacije.

Novemu predsedniku Slovenske akademije znanosti in umetnosti iskreno čestitamo!