V nedeljo, 7. 9. 2014, je Akademija za gledališče, radio, film in televizijo UL na simbolni način zaznamovala zgodovinski dogodek, tj. selitev v večje prostore na Trubarjevo ulico 3.

Datum objave: 07.09.2014

V poznem nedeljskem popoldnevu se je od Nazorjeve do Trubarjeve vila živa veriga, sestavljena iz več kot 300 ljudi, po kateri so iz rok v roke potovale knjige iz knjižnice AGRFT. Dogodek, ki so ga poimenovali po slovenskem filmu Matjaža Klopčiča Na papirnatih avionih, so poleg zaposlenih, študentov ter diplomantov AGRFT sooblikovali solidarni prostovoljci ter stanovski in univerzitetni kolegi. Pridih kulturnega in umetniškega dogodka so akciji dodali študenti Akademije za glasbo z glasbeno spremljavo ter študenti Akademije za likovno umetnosti in oblikovanje z javnim likovnim izrazom na slikarskih panojih, postavljenih ob verigi.

Zbrane na dogodku sta nagovorila rektor Univerze v Ljubljani red. prof. dr. Ivan Svetlik ter dekan Akademije za gledališče, radio, film in televizijo red. prof. Miran Zupanič.