Datum objave: 07.10.2014

Prof. dr. Janez Demšar je prejel nagrado Republike Slovenije za izjemne dosežke na področju visokega šolstva. Poučuje predmete s področja računalništva na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani. Prof. Demšar je poznan kot izjemen pedagog, od študentov največkrat nagrajeni učitelj na fakulteti in svetovno uveljavljeni raziskovalec. Njegove besede ob prejemu nagrade so bile: »Učiteljski poklic ni lahek, je pa prijetno, ko se zaveš, da puščaš pečat na prihodnjih generacijah.«

Dr. Janez Demšar je v Sloveniji pobudnik dejavnosti za posodobitev poučevanja računalništva v osnovni šoli. V ta namen je pripravil učna gradiva in organiziral vrsto seminarjev za učitelje in študente, omenjeni pristop pa preveril v praksi na poletnih šolah za osnovnošolce in v krožkih, ki jih je tudi vodil. Vse učna gradiva so dostopna na spletni strani http://vidra.si/. Sodeloval je tudi pri sestavljanju učnih načrtov za nov osnovnošolski izbirni predmet računalništvo ter pri pripravi interdisciplinarnega študijskega programa pedagoško računalništvo, ki ga bodo izvajali v sodelovanju med Pedagoško fakulteto in Fakulteto za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani.