Datum objave: 09.06.2015

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO) vas vljudno vabi na Zaključne razstave študentskih del, nastalih v študijskem letu 2014/2015. Razstave in njihovi spremljevalni dogodki se bodo odvijali od 12. do 15. junija 2015 na vseh lokacijah Akademije.

Zaključne razstave bodo odprte vsak dan, od 12. do 15. junija 2015. V petek, 12. junija, bodo dela na ogled od 15. do 21. ure, od sobote, 13. junija, do ponedeljka, 15. junija, pa od 10. do 20. ure. Poleg razstav se bo na posameznih oddelkih Akademije zvrstilo tudi več spremljevalnih dogodkov.

V prostorih Oddelka za slikarstvo in Oddelka za kiparstvo (Erjavčeva 23) se bo v petek, 12. junija, ob 18. uri odvil dogodek Odprti ateljeji. Na Oddelku za oblikovanje vizualnih komunikacij (Dolenjska 83) bo obiskovalcem vsak dan ob 15. uri na voljo pedagoško vodstvo po razstavi z naslovom Odprti krog. Razstava študentskih del Oddelka za industrijsko in unikatno oblikovanje (prav tako Dolenjska 83), poimenovana Odprti seminarji, bo brez spremljevalnih dogodkov. Odprta bo v petek od 15. do 21. ure ter od sobote do ponedeljka od 10. do 20. ure.

Na Oddelku za restavratorstvo pa bo v petek, 12. junija, ob 16. uri potekal dogodek Sprehod s konservatorji-restavratorji, na katerem se bo ogled razstave v prostorih oddelka (Svetčeva 1) nadaljeval še z ogledom aktualnih razstav študentov restavratorstva na Univerzi v Ljubljani in v ljubljanski Mestni hiši. S tem bo hkrati obeležen zaključek 8. Konservatorsko-restavratorske transverzale.