Datum objave: 03.11.2015

Vabimo vas nas predavanje Jovane Mihajlović-Trbovc, doktorandke medfakultetnega doktorskega programa Balkanski študiji na Fakulteti za družbene vede in Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, z naslovom "Koga še brigajo dejstva?! Vpliv Mednarodnega sodišča (MKSJ) na javni spomin v Bosni in Hercegovini".

Predavanje bo v sredo, 4. novembra 2015, ob 14. uri, v predavalnici 21 na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Dr. Jovana Mihajlović-Trbovc je za doktorsko nalogo prejela evropsko nagrado za najboljši doktorat Jean Blondel. V doktorskem delu razpravlja o dominantnih narativih o vojni, njihovi spremembi skozi čas in vlogi Mednarodnega sodišča v ustvarjanju in spreminjanju spomina na vojno. Pri tem se opira na analizo medijskega poročanja o komemoracijah in obeleževanju dogodkov, od konca vojne do danes.

Predavanje bo v slovenščini.

Vabljeni.