Datum objave: 01.02.2016

Ekipa študentov Pravne fakultete Univerze v Ljubljani je 30. januarja na enem od štirih regionalnih finalov svetovnega tekmovanja iz poznavanja prava Evropske unije - European Law Moot Court (ELMC) v Maastrichtu dosegla ekipno prvo mesto in se tako uvrstila v veliki finale, ki bo potekal spomladi na Sodišču EU v Luksemburgu. S to zmago se je ekipa uvrstila med štiri najboljše ekipe na letošnjem tekmovanju.

Od začetka septembra do konca novembra so študentje pripravljali dva memoranduma za tožnika in toženca v angleškem in francoskem jeziku ter se na podlagi dobro ocenjenih pisnih izdelkov uvrstili na regionalni finale, tj. med 48 najboljših ekip na svetu. Pred odhodom v Maastricht so potekale priprave na ustne nastope v angleščini in francoščini, na regionalnem finalu pa se je ekipa po več dvobojih uvrstila v polfinale in nato finale, s čimer je premagala vrsto ekip s prestižnih evropskih in ameriških univerz.