Datum objave: 18.04.2016

Inštitut za ustavno pravo vabi na okroglo mizo Svoboda izražanja in sovražni govor, ki bo v četrtek, 21. aprila 2016, ob 16.30 v Senatni sobi Pravne fakultete v Ljubljani (pritličje levo).

V zadnjem času prihaja do številnih primerov sovražnega govora, ki odpirajo mnoga vprašanja glede razmerja med sovražnim govorom, uperjenim proti ranljivim manjšinskim skupnostim in njihovim pripadnikom, ter svobodo izražanja, o razlikovanju med sovražnim govorom in primeri žaljivih nastopov zoper čast in dobro ime posameznikov, pojavljajo pa se tudi različni pogledi na sankcioniranje sovražnega govora.

Okroglo mizo bo vodila zaslužna profesorica dr. Dragica Wedam Lukić, na njej pa bodo uvodoma spregovorili:

• dr. Rok Čeferin, ki bo govoril o civilnopravnih vidikih razmerja med svobodo govora in sovražnim govorom,
  • dr. Janez Markeš, ki bo govoril o konkretnih pojavnih oblikah sovražnega govora in razlogih zanje,
  • mag. Matevž Krivic, ki bo govoril o ustavno pravnih vidikih sovražnega govora in reakcijah, ki jih sproža, in
  • dr. Dragan Petrovec, ki bo govoril o mejah kazensko pravnega obravnavanja sovražnega govora.

Vabljeni.