Datum objave: 25.05.2016

Podjetji MAHLE Letrika in Letrika Lab, obe iz Šempetra pri Gorici, s Fakulteto za elektrotehniko Univerze v Ljubljani in Fakulteto za strojništvo Univerze v Ljubljani že nekaj časa uspešno sodelujeta na področju znanstvenega ter industrijskega raziskovanja in želita sodelovanje nadgraditi tudi na področju izobraževanja in usposabljanja kadrov. Zato so na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani podpisali pismo o nameri sodelovanja.

Sodelovanje se bo nanašalo na znanstveno in industrijsko raziskovanje, izobraževanje in usposabljanje kadrov, v naslednjem obsegu:

• raziskave in razvoj na področju elektrotehnike, strojništva in mehatronike za potrebe industrijskih partnerjev,
  • šolanje dodiplomskih študentov,
  • šolanje podiplomskih in doktorskih študentov,
  • šolanje in usmerjanje študentov predvsem na področju elektrotehnike in strojništva ter njihovo hitrejšo vključitev v industrijsko okolje,
  • spodbujanje strokovnega izobraževanja s področja elektrotehnike in strojništva v srednjih šolah,
  • sodelovanje na domačih in mednarodnih razpisih za pridobitev sredstev za raziskave in razvoj za potrebe industrije.

S podpisom pisma o nameri so postavljeni trdni temelji dobrega dolgoročnega sodelovanja med partnerji, ki bodo ustvarjali visokotehnološko prihodnost in dosegali odlične poslovne, pedagoške in znanstvenoraziskovalne rezultate.

Avtor fotografij je Aleksander Kovačič.