Datum objave: 29.11.2016

Profesorju dr. dr.h.c. Stanku Srčiču s Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je madžarska univerza v Szegedu pretekli teden podelila častni doktorat.

V utemeljitvi so zapisali, da se profesorju dr. dr.h.c. Stanku Srčiču častni doktorat podeljuje za več kot trideset letno znanstveno-raziskovalno in pedagoško sodelovanje s Fakulteto za farmacijo Univerze v Szegedu. Sodelovanje odlikujejo skupne objave v prestižnih revijah, skupni nastopi na konferencah in kongresih, sodelovanje na doktorskem študiju v Szegedu, šest skupnih doktoratov in sodelovanje v doktorskih komisijah, prav tako pa tudi za veliko podporo dodiplomskim in podiplomskim študentom, ki so prihajali na Fakulteto za farmacijo Univerze v Ljubljani opravljat del svojih raziskav v okviru bilateralnih ali multilateralnih projektov.