Datum objave: 20.12.2018

Na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani (UL FDV) je na povabilo Katedre za novinarstvo, Alumni FDV in Društva študentov novinarstva FEJS potekala zanimiva razprava predsednika Evropske nogometne zveze (UEFA) Aleksandra Čeferina s študenti. Velika dvorana UL FDV je bila napolnjena do zadnjega sedeža, predsednik UEFA pa je uro in pol odgovarjal na številna vprašanja o vpetosti nogometa v politična, ekonomska in medijska razmerja moči.

Osrednji pogovor sta vodila diplomanta novinarstva na FDV Suzana Lovec, urednica rubrik 24ur Fokus in 24 ur Inšpektor na televiziji Pop TV, ter Blaž Petkovič, novinar časopisa Večer in asistent na Katedri za novinarstvo. Pogovoru je sledila razprava študentk in študentov s predsednikom UEFA Aleksandrom Čeferinom, ki so jo pripravili v okviru predmeta Specializirano novinarstvo, v letošnjem študijskem letu usmerjenega v področje športa.