Datum objave: 08.04.2019

Ob stoletnici Univerze v Ljubljani (UL) je vrata odprla Mala galerija, v kateri bodo naši študenti razstavljali svoja dela s področij likovne umetnosti, kiparstva, fotografije, oblikovanja, tekstila, arhitekture in krajinske arhitekture, glasbe, računalništva in igralstva. Gre za skupen projekt Banke Slovenije (BS), ki je lastnica Male galerije, in UL. Kot prvi razstavljajo študenti fotografije Akademije za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani. Razstava Prekleti delež bo na ogled do 12. maja 2019. Vabljeni od torka do sobote, od 11.00 do 19.00, v Malo galerijo na Slovenski cesti 35.

Slovesno odprtje razstave je bilo 4. aprila 2019. Zbrane sta nagovorila rektor UL prof. dr. Igor Papič in guverner BS Boštjan Vasle, ki sta poudarila dobro sodelovanje obeh ustanov. Zgodovina Male galerije sega v 50 leta 20. stoletja. BS je sredi minulega stoletja del svojih prostorov v najožjem središču Ljubljane namenila razstavnemu salonu, ki so ga leta 1952 poimenovali Mala galerija. Namenjen je bil manjšim, a skrbno izbranim razstavam domačih in tujih likovnih ustvarjalcev. Z letošnjim letom je Mala galerija znova zaživela, tokrat bo namenjena umetnikom in ustvarjalcem z različnih fakultet in akademij naše Univerze. V letošnjem letu bo na ogled serija sedmih razstav. Razstave bodo pospremljene z dogodki, kot so predavanja, okrogle mize, literarni in glasbeni večeri, dražbe.

Fotoutrinke z odprtja Male galerije si lahko ogledate tukaj.

Avtor vseh fotografij je Banka Slovenije