Ulice centra univerzitetnega mesta Ljubljana je preplavilo 1.600 tekačic in tekačev, večinoma študent in študentov Univerze v Ljubljani, ki so se že dvajsetič podali na tradicionalni študentski tek od Prešernovega trga do Ljubljanskega gradu. Proga je bila tako kot vedno kratka, zabava pa prava.

Datum objave: 21.05.2013

ŠOU šport, zavod Študentske organizacije Univerze v Ljubljani in Športna zveza Univerze v Ljubljani so v ponedeljek, 20. 5. 2013 izvedli že 20. Nike študentski tek na grad. Tekaške superge si je pred štartom zavezalo okrog 1.600 tekačic in tekačev, ki so se z nasmehom na obrazu spopadli z 2,5 kilometrsko progo od Prešernovega spomenika do grajskega dvorišča.

Živahno množico je pred tekom ogreval vsestranski Nike inštruktor Matej Cankar, udeleženci pa so se nato pomerili v štirih kategorijah: občani in občanke ter seveda študentke in študenti. Letošnja novost teka je bila uvedba tekaških čipov s katerimi so se odpravile dolge vrste v cilju. Vsi tekači, ki so pretekli progo so prejeti spominsko majco 29. Nike študentskega teka na grad.

V cilju so tekačic ein teače pričakali in jim za dosežke čestitali: rektor UL dr. Stanislav Radovan Pejovnik, mestni svetnik MItja Meršol in predsednik ŠOU v Ljubljani Rok LIković.

Med slednjimi sta ciljno črto prva pretekla Tajda Starman (Medicinska fakulteta) in Peter Oblak (Fakulteta za elektrotehniko), med občani pa sta bila najhitrejša Zala Praprotnik in Blaž Grad.

Najhitrejša študentka, je v cilj 2,5 km dolgo progo pretekla v 10 minutah in 30 sekundah. Drugo uvrstitev si je pritekla študentka Fakultete za šport Jana Bratina (10:31.9), tretje pa študentka Medicinske fakultete Tina Berčič (10:34.1).

Pri študentih je zmagovalec Peter Oblak tekel 7 minut in 54 sekund, drugouvrščeni Jan Dovč (Fakulteta za šport) 8:09.6, tretjeuvrščeni Mario Dugonik (Fakulteta za šport) pa 8:19.7).

Dogodek je med mladimi in malo manj mladimi vsako leto lepše sprejet: ne le zaradi namena, pač pa tudi zaradi celotnega pozitivnega vzdušja.