Datum objave: 22.05.2013

Vsi, ki ste bili kdaj na izmenjavi, ste zagotovo primerjali ne samo študija doma in na tujem, pač pa tudi pogoje, v katerih živite in študirate študentje različnih evropskih, pa tudi drugih držav. Ravno primerjava nam pogosto pokaže priložnosti, kje smo lahko še boljši.

Poleg teh izkustveno pridobljenih informacij, ki so vsekakor dragocene, pa je pomembno tudi čim bolj sistematično zbrati podatke o študiju in položaju študentov, jih primerjati in na podlagi ugotovljenega skrbeti za izboljšave. V ta namen letos Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Študentska organizacija Slovenije, ob sodelovanju izobraževalnih institucij, izvajata raziskavo »Eurostudent«, ki pa jo istočasno izvajajo še po 30 drugih državah širšega evropskega visokošolskega prostora.

Tukaj pa potrebujejo vašo pomoč; in ne samo to – vaše sodelovanje je ključnega pomena. Samo z zadostnim številom sodelujočih v raziskavi, je ta lahko uspešna. Študentska organizacija Slovenije pa obljublja tudi nagrade za sodelujoče, zato se splača potruditi.

Anketiranje je spletno, čas reševanja vprašalnika pa je okvirno 20 minut. Prosimo, da si vzamete čas in sodelujete v raziskavi, saj je ta res zelo pomembna, končno tudi iz vidika vaših, študentskih pravic.

Več informacij, kot tudi povezavo do ankete najdete na spletni strani www.eurostudent-2013.si.

Vabilo v pdf obliki.