Datum objave: 26.08.2013

fmftekmovanje

Od 6. do 12. avgusta 2013 je v Blagoevgradu v Bolgariji potekalo 20. mednarodno tekmovanje študentov matematike. Študentje Oddelka za matematiko Univerze v Ljubljani so ponovno dosegli zelo dobre rezultate. Prav vsi so dobili nagrade. Matej Aleksandrov je dobil prvo nagrado. Za le eno točko je zgrešil prvo nagrado Jurij Volčič in dobil drugo nagrado. Prav tako sta drugo nagrado dobila Primož Pušnik in Filip Kozarski. Matej Petkovič je dobil tretjo nagrado. Študente je pripravljal mentor asist. dr. Marjan Jerman.

Na tekmovanju neuradno poteka tudi tekmovanje univerz. Vsaka univerza je ovrednotena z vsoto točk najboljših treh tekmovalcev in povprečjem vseh tekmovalcev. Ljubljanska univerza se je uvrstila na 19. mesto od 72. Pred njo so bile večino le zelo znane in uspešne univerze iz bivše Sovjetske zveze.

Več podrobnosti o tekmovanju lahko najdete na spletni strani www.imc-math.org, kjer so zbrane naloge in rezultati vseh dosedanjih tekmovanj.

Naši ekipi iskreno čestitamo!