Vas zanima zaposlitev v tujini?

Preverite portal GoinGlobal, namenjen tudi alumnom, magistriskim in doktorskim študentom.

Če vas mika tujina, pobrskajte po portalu GoinGlobal, ki je za magistrske in doktorske študente Univerze v Ljubljani dostopen brezplačno.

Za pomoč pri iskanju praks ali zaposlitve v tujini in podrobnejši pregled o trgu dela in življenju v posameznih državah vam je na voljo portal GoinGlobal. Portal študentom ter alumnom - magistrskim ter doktorskim študentom Univerze v Ljubljani omogoča brezplačno iskanje informacij o:

• značilnostih trga dela v posameznih državah (načini iskanja službe, dovoljenja za delo, stroški bivanja, zaposlovalci …),
  • pripravi na trg dela (primeri motivacijskih pisem, nasveti za pripravo na razgovor),
  • prostih delovnih mestih, pripravništvih in praksah, saj akumulira podatke s številnih drugih zaposlitvenih portalov,
  • člankih na temo pridobivanja delovnih izkušenj v mednarodnem okolju.

Dostop do portala je možen z vseh stacionarnih računalnikov na fakultetah in akademijah Univerze v Ljubljani ter preko brezžičnega omrežja eduroam na povezavi https://online.goinglobal.com/. Z gumbom »Create Account« si lahko med dostopanjem preko univerzitetnega omrežja ustvarite osebni račun ter nato do vsebin dostopate s katere koli lokacije (oddaljeni dostop).

V primeru težav z dostopom lahko pošljete e-sporočilo na  ali pokličete na številko 01/ 2418-682.