Filozofska poletna šola: Fail better!

Date: 26.08.2019 - 30.08.2019
Time: 10:00

Location: Ljubljana
Ubication: Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani v okviru praznovanja svoje stoletnice organizira poletno filozofsko šolo »Fail better!«, ki bo potekala od 26. do 30. avgusta 2019. Svoja najnovejša spoznanja bodo predstavili trije ugledni mednarodno uveljavljeni znanstveniki, ki so poznani kot »Ljubljanska šola«: Slavoj Žižek, Alenka Zupančič in Mladen Dolar. Vsak predavatelj bo izvedel tri obsežna predavanja, zaključno predavanje pa bodo izvedli skupaj.

Naslov poletne šole je vzet iz znamenitega citata Samuela Becketta »Try again. Fail again. Fail better.« (Worstward Ho). Naslov opozarja na močan občutek neuspeha kritične misli in emancipatorne politike, glede na vzpon novega populizma, pojava prej nepredstavljivih osebnosti voditeljev, družbenih in gospodarskih protislovij, apokaliptične perspektive globalnih in ekoloških katastrof itd. Neuspeh je izhodišče, ki spodbuja novo miselnost.

Registracija za poletno šolo je že odprta; do 1. maja 2019 je kotizacija nižja. Število udeležencev je omejeno na 120.

Fail better