Legenda:

• WR: uvrščanje na svetovni ravni (world ranking)
  • NR: uvrščanje na državni ravni (national ranking)

Šanghajska lestvica (AWRU)

• WR: 401 - 500
  • NR: 1

• Lestvica ARWU je najbolj uveljavljena in tudi najbolj vplivna mednarodna lestvica kakovosti univerz, ki med drugim upošteva kazalnike na področju SCI citiranosti raziskovalnih del, število objav člankov v eminentnih revijah Nature in Science ter število zaposlenih ali alumnov, ki so prejeli Nobelovo nagrado ali nagrado Fields Medal.

QS lestvica

• Univerza v Ljubljani je izboljšala svoj položaj na QS lestvici in sicer se nahaja v razredu med 601. in 650. mestom.

Webometrics

• WR: 292
  • NR: 1

• Lestvica Webometrics ocenjuje kakovost spletne pojavnosti univerz v smislu dostopnosti in digitalnih znanstvenih ter strokovnih publikacij, dostopa do baz znanja ter drugih spletnih aktivnosti, ki kažejo na ustvarjanje in diseminacijo kakovostnih znanj.

University Ranking by Academic Performance (URAP)

• WR: 298
  • NR: 1

• Lestvica URAP razvršča univerze glede na število objavljenih člankov in citatov glede na kvaliteto revije (impact factor) ter mednarodno sodelovanje.