(STA) - v Ljubljano so danes prispeli študenti iz Jugovzhodne Evrope, ki se bodo srečali s predstavniki slovenskih študentov. Med dvodnevnim obiskom se bodo pogovarjali o nadaljnjem sodelovanju v okviru mreže South East Initiative (SEI) in obiskali Mednarodni inštitut za bližnjevzhodne in balkanske študije.

Datum objave: 12.03.2008

Ljubljano bodo obiskali predstavniki študentskih organizacij iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Srbije, Črne gore, Makedonije, Bolgarije, Romunije in Albanije, ki se bodo srečali tudi z veleposlaniki omenjenih držav v Sloveniji, so sporočili iz Študentske organizacije Slovenije (ŠOS).

Predstavniki slovenskih študentov so že nekaj let aktivni pri povezovanju s predstavniki študentskih organizacij iz Jugovzhodne Evrope. Sprva je bil glavni namen doseči formalno povezanost študentskih organizacij JV Evrope, kar se je uresničilo preko mreže South East Initiative. Kasneje pa se je razvila ideja o oblikovanju skupne visokošolske politike na področju mobilnosti ter medsebojnega spodbujanja pri uresničevanju bolonjske reforme. Projekt sedaj že nekaj časa poteka na ravni posameznih študentskih organizacij.