(STA) Na Brdu pri Kranju danes in v petek poteka sestanek skupine za spremljanje bolonjskega procesa. Na sestanku bosta med drugim sprejeti odločitvi o merilih za izbiro izvajalca, ki bo opravljal zunanje vrednotenje poteka bolonjske reforme v njenem prvem desetletnem obdobju, ter o poteku razprav o razvoju bolonjskega procesa v naslednjih desetih letih.

Datum objave: 13.03.2008

Poleg tega bodo udeleženci sestanka odločali tudi o vsebini in gostitelju slavnostne ministrske konference ob koncu prvega desetletnega obdobja leta 2010, so sporočili iz slovenskega predsedstva.

Sočasno s predsedovanjem Svetu Evropske unije Slovenija namreč skrbi tudi za bolonjski proces za prenovo visokega šolstva in vodi sestanke skupine za njegovo spremljanje ter njenega odbora. Skupina usklajuje proces na mednarodni ravni ter po pooblastilu ministrov pripravlja in izvaja program v obdobjih med posameznimi ministrskimi konferencami.