Danes, 24. aprila 2008, je Univerzo v Ljubljani obiskala delegacija prorektorjev devetih večjih ruskih univerz. Sprejel jih je prorektor za znanstveno in raziskovalno delo prof. dr. Peter Maček.

Datum objave: 24.04.2008

Uvodoma je prorektor Maček na kratko predstavil ljubljansko univerzo in obseg sodelovanja UL s partnerji v Rusiji. V nadaljevanju je predstavil delovanje kariernega centra UL in povzel možnosti za raziskovalno sodelovanje ter izmenjavo študentov, ki jo s pomočjo podjetij BTC d.d. in Iskratel d.o.o. podpira tudi Štipendijski sklad UL.

Člani delegacije so zastopali večje moskovske univerze, rusko inženirsko akademijo, rusko finančno akademijo in tehnično univerzo iz Vladivostoka. V veliki meri jih je zanimal položaj UL in njenih učiteljev znotraj širšega družbenega okolja in ter sistem vpisa na univerzo in zaposljivost diplomantov. Prorektorji so primerjali tudi ureditev drugih segmentov visokega šolstva v Sloveniji in Rusiji ter ocenili priložnosti za višjo stopnjo povezovanja v prihodnje.