Igrani film "VUČKO" Matevža Luzarja, absolventa filmske in televizijske režije UL AGRFT, je na »35th Annual Student Academy Awards® competition«, ki ga prireja ameriška filmska akademija Academy of Motion Picture Arts and Sciences, prejel nominacijo za »Honorary Foreign Film Award« - torej nagrado za »študentskega Oskarja«.

Datum objave: 30.04.2008

Za to ugledno nagrado se poteguje pet nominiranih študijskih filmov, ki jih je izvršni komite ameriške filmske akademije izbral izmed 44 filmov iz 29 držav. Nagrada bo podeljena 7. junija 2008 v Los Angelesu.

Več informacij o nominirancih najdete na spletni strani:
VUČKO je prvi študijski film v samostojni Sloveniji, ki je bil nominiran za to nagrado, pred tem pa je enako nominacijo dosegel študijski igrani film Nekoč je bilo Aleša Verbiča (produkcija AGRFT, 1988).

KRATKA VSEBINA FILMA: Zdravko je upokojenec. Umrla mu je žena, hčerka pa pride le redkokdaj na obisk. Sam je. Nekega dne, ko gre iz trgovine, opazi, da se ljudje s psi v parku pogovarjajo. Zdravko poveže ena plus ena in si pri sosedi sposodi psa Vučka. Z Vučkom mu po parih neuspelih poskusih končno uspe navezati stik. Vendar je odvezal Vučka. Vučko mu pobegne. Zdravko ne ve, kaj bo storil. Zgubil je sosedinega psa. V stanovanju premišljuje, kako bo povedal sosedi. Nato nekdo pozvoni pri vratih. Zdravko odpre vrata prepričan, da je prišla soseda. Na drugi strani vrat sta dva fanta oblečena v črno – misionarja mormonske vere. Je Zdravko našel nekoga, ki ga bo poslušal?

V glavni vlogi Zdravka nastopa Evgen Car, v vlogah mormonov študenta AGRFT Uroš Kaurin in Klemen Slakonja, sodelujejo pa tudi Mojca Fatur, Suzana Grau, Mojca Funkl, Silva Čušin, Pia Zemljič, Polona Juh in drugi.

Scenarist in režiser je bil Matevž Luzar, direktor fotografije Simon Tanšek, montažer Miloš Kalusek, scenograf Miha Ferkov, kostumografka Katja Rosa, maskerka Mirjam Kavčič, snemalec zvoka Jože Trtnik, oblikovalec zvoka Julij Zornik, avtor glasbe Blaž Celarec in producentka Jožica Blatnik.

Mentorji so bili: doc. mag. Miroslav Mandić (za scenaristiko), doc. mag. Stanko Kostanjevec (za montažo) in izr. prof. Miran Zupanič (za režijo).

Film je bil posnet v produkciji Akademije za gledališče, radio, film in televizijo, v koprodukciji z RTV Slovenija, ob finančni pomoči Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada ter ob tehnični pomoči Filmskega Studia Viba film.

Več informacij o filmu najdete na spletni strani: