Ljubljana, 14. maja - Člani študentskega sveta Univerze v Ljubljani so na današnji seji sprejeli resolucijo o gradnji in financiranju umetniških akademij in izvolili dva člana v senat univerze. Sprejeli so tudi sklep, da bodo namenili okoli 4700 evrov za promocijo sveta ter da bodo študentski sveti skupno iskali najboljšega ponudnika nezgodnih zavarovanj študentov.

Datum objave: 14.05.2008

Predsednik študentskega sveta Nejc Brezovar je povedal, da je slednje zelo pomembno, saj je študentov, torej potencialnih zavarovancev, kar 60.000.

Izpostavil je še posvet tutorstva kot podlago za pravilnik o tutorskem sistemu Univerze v Ljubljani. Od tega si Brezovar obeta formalno urejeno tutorstvo. Pojasnil je, da pravilnik predvideva obvezno učiteljsko tutorstvo ter uvajalno študentsko tutortvo. Prva novost bi vsakemu študentu zagotovila tutorja - učitelja, druga pa pomoč s strani starejšega kolega-študenta. Pravilnik predvideva tudi tutorje za tuje študente, tutorje za študente s posebnimi potrebami ter predmetno tutorstvo - pomoč pri predmetih, je še pojasnil Brezovar.

Nova nadomestna člana v senat univerze sta postala študenta Igor Petrovič in Gregor Jordan, na seji pa so med drugim imenovali tudi predstavnika študentov v delovno skupino za pripravo etičnega kodeksa univerze. Novi član je postal podpredsednik študentskega sveta Andrej Mohorčič.

Na seji so potrdili tudi odobritev sredstev za večjo prepoznavnost sveta med študenti. Med promocijskim gradivom pa naj bi bile majice z geslom Pozor! Svetnik na delu, pisalni bloki ter pisala.

Z resolucijo o gradnji in financiranju umetniških akademij, ki je plod dveletnega dela, želijo pozvati univerzo in druge pristojne, da v najkrajšem času uredijo vse potrebno za začetek gradnje kompleksa treh akademij - Akademije za glasbo, Akademije za gledališče, radio, film in televizijo ter Akademije za likovno umetnost in oblikovanje, je še pojasnil Brezovar.