Vljudno vabljeni na predavanje prof. dr. Lučke Kajfež Bogataj z naslovom: "Rapid Climate Change: Can Civilisation Cope?", ki bo v okviru programa RISC v četrtek, 22.maja 2008, ob 17. uri v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani.

Datum objave: 20.05.2008

Ob hitri rasti prebivalstva in prekomerni porabi naravnih virov, smo že priča izraziti spremenljivosti podnebja. Podnebne spremembe z vse večjimi izpusti toplogrednih plinov in spreminjanjem površja planeta povzroča človeštvo. Je možno zaustaviti spremembe?

Dr. Lučka Kajfež Bogataj je kot članica Mednarodne skupine Organizacije združenih narodov o podnebnih spremembah (Intergovernmental Panel on Climate Change)  Nobelovo nagrado za mir za leto 2007 prejela za zbiranje, obdelavo in razširjanje znanja, potrebnega za ukrepanje proti podnebnim spremembam, ki jih povzroča človek.

Vljudno vabljeni!

Prosim vas, da Vašo prisotnost sporočite  na naslov:

Več informacij na spletni strani:  www.uni-lj.si/risc

Povzetek predavanja: Rapid climate change: Can Civilisation Cope?