V četrtek, 22. maja 2008, je v okviru programa RISC v Zbornični dvorani UL predavala prof. dr. Lučka Kajfež Bogataj z Biotehniške fakultete UL. Predavanja z naslovom »Rapid Climate Change: Can Civilisation Cope?« se je udeležilo štirideset obiskovalcev, ki so po koncu predavanja postavili zanimiva vprašanja in sodelovali v razpravi.

Datum objave: 23.05.2008

Dr. Lučka Kajfež Bogataj je kot članica Mednarodne skupine Organizacije združenih narodov o podnebnih spremembah (Intergovernmental Panel on Climate Change)  prejela za zbiranje, obdelavo in razširjanje znanja, potrebnega za ukrepanje proti podnebnim spremembam, ki jih povzroča človek,  Nobelovo nagrado za mir za leto 2007.

Poudarila je, da smo ob hitri rasti prebivalstva in prekomerni porabi naravnih virov že priča izraziti spremenljivosti podnebja in da podnebne spremembe z vse večjimi izpusti toplogrednih plinov in spreminjanjem površja planeta povzroča človeštvo.

Vsi, ki vas podrobneje zanima, kaj je obiskovalcem povedala Lučka Kajfež Bogataj si lahko preberete v povzetku predavanjaRapid climate change: Can Civilisation Cope?

Informacije o vseh prihodnjih predavanjih in delavnicah v okviru programa RISC pa si lahko preberete tukaj.