11. junija 2008 je Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo na Filozofski fakulteti v Ljubljani podelil prvo Sajetovo nagrado, ki je namenjena najboljšemu magistrskemu delu v preteklem letu.

Datum objave: 16.06.2008

Kot prva nagrajenka jo je prejela mag. Sabina Fras Popović za delo z naslovom »Standard Sistemi vodenja kakovosti in njegovo uvajanje v splošno knjižnico«.

Pobudo za nagrado je dal donator prof. dr. Jerry D. Saye, ki je že večkrat gostoval na ljubljanski Filozofski fakulteti. Letošnjo, prvo nagrajenko je komisija za izbor izbrala med šestimi deli, ki so nastala v preteklem letu. Ker se pobudnik in donator nagrade, prof. dr. Saye, prve podelitve ni mogel udeležiti, je tokratno nagrajenko in ostale zbrane goste nagovoril prek spletne povezave.