V četrtek, 19. junija 2008, je v okviru programa RISC potekalo predavanje z naslovom RISC Insurance. Uvodnemu delu, kjer je prorektor prof. dr. Ivan Svetlik predstavil delovanje programa RISC, njegovo strukturo in namen, je sledila predstavitev dveh gostov – predstavnika zavarovalnice Triglav Sebastjana Pungračiča in člana EVMTech AG iz Zuricha Adriana Lucasa.

Datum objave: 20.06.2008

Pungračič je opozoril na pomen klimatskih sprememb in njihovo vlogo v delovanju svetovne politike in na posledice, ki jih imajo vse pogostejše naravne katastrofe za zavarovalnice – te se soočajo z vse večjimi stroški. Njegovi predstavitvi je sledilo predavanje Adriana Lucasa, ki je odgovoren za razvoj prodaje EVMTech zavarovalniške programske opreme in IT storitev, z naslovom »Operational Risk: The Institutionalization of Immanent Risk«.

Povezetka obeh predavanj:
Sebastjan Pungračič
Adrain Lucas

Poslušalcem sta na koncu svoje poglede predstavila tudi Guenter Haag in Karl H. Mueller v predavanju z naslovom »RISC – Processes and Risc Insurance: An Emerging Synthesis«, temu pa je sledila še diskusija.