Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete na Univerzi v Ljubljani bo
med 26. in 29. avgustom v okviru Evropske zveze socialnih antropologov (EASA) izvedel eno največjih konferenc z naslovom Izkušnja raznoličnosti in vzajemnosti (Experiencing Diversity and Mutuality). Gostili bodo okoli tisoč antropologov in antropologinj iz držav Evropske unije in sveta.

Datum objave: 23.06.2008

Tema letošnje konference poudarja prepletenost ljudi v sodobnem svetu, sočasno pa opozarja tudi na razlike med njimi. V treh dneh se bodo zvrstila številna predavanja, okrogle mize, diskusije, plenarna zasedanja, razstave, filmi in druge predstavitve aktualnih tem povezanih z antropologijo, s katerimi se srečuje sodobni svet. To so na primer migracije, ekonomija in ekologija, globalni procesi, medicinska vprašanja, religija, kultura množičnih medijev, regionalizmi, nacionalizmi in tako dalje. Med udeleženci konference bo tudi nekaj vrhunskih predstavnikov evropske antropologije - Philippe Descola (Francija), Ulf Hannerz (Švedska), Adam Kuper (Velika Britanija), Peter Skalnik (Češka), Günther Schlee (Nemčija), David Napier (ZDA) in drugi.

Znanstveni del se bo odvijal v prostorih Slovenske filharmonije in Filozofske fakultete v Ljubljani, družabna srečanja pa bodo na Ljubljanskem gradu in v Slovenskem etnografskem muzeju.

Več informacij o konferenci lahko najdete na spletni strani konference http://www.easa2008.euali pišete na spletni naslov .