V Antalyiji v Turčiji je med 16. in 22. junijem 2008 potekalo 5. Evropsko univerzitetno prvenstvo v odbojki na mivki. Naši študentki Andreja Vodeb z Ekonomske fakultete in Ana Kocjančič s Fakultete za šport sta se borili v konkurenci 16 ekip iz 11 evropskih držav in osvojili 3. mesto.

Datum objave: 24.06.2008

Naš dvojec se je po žrebu znašel v predtekmovalni skupini G skupaj z ekipami iz Rusije (Kuban State University), Francije (University of Montpellier) in Estonije (Estonian Business School). Po uspešnem napredovanju v drugi krog tekmovanja sta Andreja in Ana premoč pokazali proti ekipama Španije (Malaga University) in Poljske (Poznan University).

Nevajeni vetrovnih razmer sta v polfinalnem delu tekmovanja klonili proti ekipi Estonije (Estonian Business School). Z odlično igro, srčnostjo in atraktivnimi točkami sta v tekmi za tretje mesto pometli z Avstrijkami (University of Vienna) in poleg medalje osvojili tudi laskavi naslov najbolj simpatične ekipe prvenstva po izboru igralcev.

Trenutno potekajo še priprave na udeležbo študentskih reprezentanc Univerze v Ljubljani na Evropskem univerzitetnem prvenstvu v košarki, odbojki in rokometu. Izbrano moško vrsto v košarki bo vodil selektor Aleš Florjančič, žensko pa Drago Klemenčič. Odbojkarje pripravlja Gregor Hribar, odbojkarice pa Tine Sattler. Pripravo na udeležbo izbrane vrste v rokometu pa smo zaupali Miru Požunu.

Več o tekmovanjih lahko najdete na spletnih straneh EUSA.