Ljubljana, Športna zveza Univerze v Ljubljani - Športnice in športniki Univerze v Ljubljani bodo v boj za kolajne na evropska univerzitetna prvenstva v letu 2008 (EUP) odpotovali v nedeljo, 20. 7. 2008 v zgodnjih jutranjih urah. Priprave dokončno oblikovanih reprezentanc v odbojki, košarki in rokometu so v polnem teku.

Datum objave: 17.07.2008

Na današnji tiskovni konferenci so selektorji športnih reprezentanc Univerze v Ljubljani predstavili študentske reprezentance Univerze v Ljubljani, ki bodo zastopali univerzo in Slovenijo na bližajočih se evropskih univerzitetnih prvenstvih v odbojki, košarki in rokometu.

Športnice in športniki Univerze v Ljubljani so v preteklih petih letih na evropskih univerzitetnih mestih osvojili 22 odličij od katerih 12 zlatih. Tudi letošnje reprezentance v odbojki, košarki in rokometu se optimistično spogledujejo po medaljah. »Naš cilj je ohraniti naslov najbolj uspešne evropske univerze na področju evropskih univerzitetnih prvenstev!« je uvodoma pojasnil podpredsednik Športne zveze Univerze v Ljubljani spec. Dušan Gerlovič.

Na 8. EUP v odbojki bosta ženska in moška reprezentanca UL odpotovali v Italijo v Camerino. Moško odbojkarsko izbrano vrsto vodi Gregor Hribar, žensko pa Tine Sattler. V moški ekipi bodo nastopili: Aljoša Novak, Dario Šildenfeld, Blaž Serajnik, Jošt Novljan, Rudi Zupanc, Matej Vidič, Vid Jakopin, Marko Bojinovič in Jernej Stavrbar. V ženski izbrani odbojkarski vrsti bodo igrale: Vesna Vardič, Nika Zidarič, Leda Strel-Kosmač, Ivana Grbac, Katja Medved, Špela Zakšek, Eva Cimprič, Živa Lacko, Mojca Kodre, Ivana Jovičič in Tanja Božič.

8. EUP v košarki bo potekalo v Novem Sadu v Srbiji. Moško košarkarsko reprezentanco UL, ki jo vodi Aleš Florjančič, sestavljajo:Elvis Kadič, Peter Jovanovič, Mensud Julevič, Alen Prole, Aljaž Urbanc, Primož Skok, Bojan Jovanovič, Gašper Budkovič, Matic Goropevšek, Dejan Dunovič, Boštjan Senica in Tomaž Podboj. Žensko košarkarsko izbrano vrsto bo vodil Drago Klemenčič. Njegove varovanke pa so: Tina Osterman, Barbara Škof, Urša Kvas, Katja Fink, Alenka Hozjan, Eva Grobiša, Eva Rešek, Urša Čuk, Klavdija Oblak, Irma Čilovič, Špela Lesjak in Špela Javornik.

Univerzitetno rokometno reprezentanco je zbral in pripravil Miro Požun. »Navkljub neprimernem terminu, ki sovpada z evropskim mladinskim prvenstvom v rokometu nam je uspelo sestaviti solidno reprezentanco, ki se bo srčno borila« je izjavil varovanec rokometašev. Člani reprezentance UL v rokometu so: Gregor Karpan, Dragan Kević, Sebastjan Obajdin, Uroš Čuk, Klemen Cehte, Rok Krašna, David Miklavčič, Jan Gregorc, Vedran Prgomet, Dino Bajram, Marko Radelj in Andrej Čermelj.