Vabimo vas na delavnico Evropske tehnološke platforme in Eureka – skupni cilj ter srečanje RM Platforme, ki bosta potekala v Hotelu Primus Ptuj, Slovenija, 16. septembra 2008, s pričetkom ob 9.00 uri.

Datum objave: 28.07.2008

TP delujejo kot orodje za izboljšanje koordinacije raziskovalnih dejavnosti, vendar v gospodarstvu ugotavljajo, da je sodelovanje in sklepanje partnerstev z raziskovalnimi organizacijami še vedno težko. Eureka pa je veliko bolj usmerjena k reševanju industrijskih problemov, pri čemer ni potrebno formirati velikih konzorcijev in tudi postopki prijavljanja niso tako zahtevni.

Na srečanju boste lahko:

• slišali mnenja vrhunskih strokovnjakov glede združevanja TP in Eureke v skupno strukturo za večjo uporabnosti teh mehanizmov,
  • imeli priložnost za diskusijo na temo omenjenih idej,
  • predvsem pa imeli in možnosti za identificiranje in izmenjavo skupnih R&R dejavnosti.

Posebna pozornost bo namreč namenjena posredovanju dobrih praks (brookering). Ta dogodek je zasnovan kot srečanje, kjer bodo udeleženci lahko razstavili plakate z informacijami o svoji dejavnosti (vezane na projekte TP in Eureke) s poudarkom na raziskovalno-razvojni dejavnosti in interesih znotraj njihovega podjetja. (Podrobnosti in prijavnica v priponki).

Prijave

Srečanje RM platforme je brezplačno; za udeležbo vas prosimo, da izpolnite spodnjo prijavnico in jo do 20. avgusta 2008 posredujete na naslednji e- naslov:

Rezervacija sobe

Pprosimo, da se za rezervacije sobe, kot udeleženec/udeleženka RM platforme, obrnete neposredno na recepcijo Hotela Primus Ptuj (več v priloženem letaku).

Za organizacijski odbor srečanja

Inovacijsko-razvojni Inštitut Univerze v Ljubljani