Mlado slovensko podjetje UNIKI, inkubirano v Ljubljanske univerzitetnem inkubatorju (LUI) je bilo izbrano med 22 finalistov, ki se bodo udeležili tedna tekmovanja in izobraževanja Seedcamp. To je izbor z intenzivnim vrhunskim globalnim mentorstvom in mreženjem, ki med 15. in 19. septembrom združi podjetja iz Evrope in okolice v Londonu.

Datum objave: 11.09.2008

UNIKI je prestižno mednarodno komisijo prepričal s svojimi inteligentnimi interaktivnimi mediji, ki temeljijo na računalniškem vidu in novem vmesniku med računalnikom in človekom, ki reagira na gibanje. Tako bo štiričlanska ekipa dobila priložnost da se en teden uči in prejme osebna svetovanja nekaterih najboljših evropskih podjetnikov, produktnih razvijalcev, oblikovalcev, tržnikov, investitorjev in ustanoviteljev podjetij.
Predavatelji prihajajo iz najboljših svetovnih tehnoloških podjetij kot so Facebook, Google, Last.fm, Microsoft, IBM, Lastminute.com,  MySpace, <http://www.crunchbase.com/company/mysql> MySQL in  Skype in drugih .

Seedcamp je skupen projekt največjih evropskih skladov tveganega kapitala, s katerim želijo vzpodbuditi Evropska podjetja k razvoju inovativnih spletnih storitev in "poiskati naslednji Google". Tekmovanje je morda najpomembnejše za mlada hitro rastoča podjetja, saj se jih je letos prijavilo več kot 370 iz vse Evrope in sveta. Lanske zmagovalce, med njimi mlado slovensko podjetje Zemanta, je Seedcamp izstrelil med same zvezde spletnih storitev.

Podjetje UNIKI je ustanovila skupina računalniških kreativcev:
izvršnadirektorica Mija Lorbek, tehnološki direktor Borut Kumperščak, informacijski strokovnjak primož Rome in vodja prodaje Živa Lacko. UNIKI je bil tudi finalist tekmovanja Financ za Najpodjetniško idejo 2008 in finalist LUI za Najboljši poslovni načrt.

Ekipa UNIKI je počaščena, da se bo lahko učila od najboljših!

Več informacij: