V ponedeljek, 30.9.2013, je na slavnostni seji senata Univerze v Ljubljani rektorske insignije iz rok prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnika prevzel novoizvoljeni rektor prof. dr. Ivan Svetlik.

Datum objave: 30.09.2013

Predaje rektorskih časti in dolžnosti Univerze v Ljubljani so se udeležili predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, minister za izobraževanje, znanost in šport prof. dr. Jernej Pikalo, predsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti akad. prof. dr. Jože Trontelj, župan Mestne občine Ljubljana Zoran Jankovič, nekdanji rektorji Univerze v Ljubljani, rekorji ostalih slovenskih univerz in drugi visoki gostje. Po uvodnem nagovoru dosedanjega rektorja Pejovnika je sledila inovguracija novega rektorja Svetlika ter njegova zaprisega akademski skupnosti univerze in vsem državljanom Republike Slovenije. Prvič so slavnostno zaprisegli tudi dekani vseh akademij in fakultet, odhajajoči rektor Pejovnik pa je v znamenje rektorovanja kot simbol prejel kratko ogrinjalo, kar bo odslej pripadalo odhajajočemu rektorju.