Cena vstopnice za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani je 10€.

Datum objave: 15.03.2014

Spoštovani,

ne zamudite  zadnje ljubljanske predstave komične opere La Cecchina, s katero so letos januarja  pevci in  orkester Akademije za glasbo v koprodukciji Slovenskega komornega gledališča, Cankarjevega doma in ljubljanske  Akademije za glasbo navdušili občinstvo ter prejeli številne ugodne kritike.  Predstava bo 15. marca ob 19. uri v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma.

Cena vstopnice za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani je 10€.

Vljudno vabljeni!

La-cecchina

Opera, ki je neapeljskega skladatelja Piccinnija povzdignila med glasbene zvezde Pariza na dvoru kraljice Marie Antoinette, je eden od vrhuncev komične opere. »La Cecchina« je bila tako priljubljena, da so navdušenci po njej poimenovali svoje vile in modne trgovine. Libreto Carla Goldonija je romantična zgodba o bogatem markizu, ki se zaljubi v ljubko služabnico Cecchino in s tem pretrese aristokratski svet, v katerem vladajo stroga pravila, kdo je zanje primeren in kdo ne. Markiz in Cecchina postaneta ujetnika družbenih norm in videti je, da se njuna ljubezen ne bo srečno končala. Morda se tudi markizova sestra ne bo mogla poročiti z vitezom Armidorom, ki je zgrožen nad neprimernim vedenjem prihodnjega svaka.
Je zgodba danes še aktualna? Nam družbeni položaj in družbena pravila omogočajo svobodno izbiro?

Uprizoritev opere v italijanskem jeziku z nadnapisi.

Libreto: Carlo Goldoni
Režija: Yulia Roschina
Dirigent: Simon Dvoršak
Kostumografija in scenografija: Vasilija Fišer