Priložnost mobilnosti za izkušene raziskovalce Univerze v Ljubljani

Datum objave: 04.07.2014

mscaPriložnost mobilnosti za izkušene raziskovalce Univerze v Ljubljani
Marie Skłodowska-Curie individualne štipendije (MSCA Individual Fellowships) za izkušene raziskovalce UL s prijavnim rokom 11. septembra 2014

Več o razpisu na povezavi: H2020-MSCA-IF-2014

Spodaj objavljamo ponudbe institucij (večinoma univerz), ki so se odločile, da bodo podprle tuje raziskovalce, ki se želijo za 12-24 ali 24-36 mesecev zaposliti pri njih preko sheme MSCA Inidividual Fellowships. Shema je namenjena izkušenim raziskovalcem z doktoratom ali vsaj štiri letnimi enakovrednimi raziskovalnimi izkušnjami (experienced researchers), ki bi radi napredovali v svoji karieri. Tuje institucije vas bodo podprle tako, da vam bodo pomagale pri pripravi raziskovalnega projekta. Raziskovalni projekt boste pripravili skupaj z mentorjem/supervizorjem, na gostujoči instituciji. Ponujena znanstvena področja so različna, vendar vam svetujemo, da institucije kontaktirate tudi v primeru, da vašega področja ni med ponujenimi. Univerze lahko naredijo poizvedbo in vam pomagajo pri izboru primernega mentorja, s katerim boste čez poletje pisali prijavo. Zbrali smo ponudbe institucij, ki ponujajo pomoč pri pripravi skupnih (raziskovalec-mentor) projektov v okviru sheme MSCA IF:

Shema MSCA IF ponuja dve možnosti:

• Evropska shema mobilnosti, po kateri raziskovalec opravi 12-24 mesečno mobilnost v eni drugi evropski državi,
  • Globalna shema mobilnosti, po kateri mora raziskovalec opraviti 24-36 mesečno mobilnost v neevropski državi, ki ni pridružena država programa Obzorje 2020.

Paneli: kemija, družboslovje in humanistika, ekonomija, informacijska znanost in tehnologija, okolje in geoznanosti, life sciences (LIF), matematika in fizika.

Rok prijave: 11. 09. 2014
Prijavo odda gostujoča organizacija v sodelovanju z raziskovalcem.

Povračilo stroškov se deli na plačo in dodatke za raziskovalca ter institucionalne stroške gostujoče univerze:

Researcher unit cost in EUR

person/month

Institutional unit cost in EUR

person/month

Living*

Mobility

Family

Allowance

Research, training and networking costs

Management and indirect costs

4,650*