Datum objave: 11.07.2014

Ljubljana, 11. julij 2014 - Modna revija in razstava študentov Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani »Emonska oblačila nekoč in danes« je potekala 3.  in 4. julija  2014 v Arheološkem parku Emonska hiša  v Ljubljani.

Študentje so  na osnovi poznavanja značilnosti oblačil Emone prikazali rekonstrukcije originalnih rimskih oblačil in sodobne modne kolekcije . Namen projekta je bil v avtentičnem ambientu Emonske hiše  prikazati raznovrstne reinterpretacije bogatih rimskih zgodovinskih oblačil ter likovnih in arhitekturnih detajlov Emone v sodobno modo.

Mentorice pri projektu so bile: red.prof. Almira Sadar, red.prof. Karin Košak,  izr.prof. Elena Fajt, izr.prof. Nataša Peršuh, asist. Petja Zorec, Nataša Hrupič, Alenka More.