Datum objave: 25.09.2014

Študij novinarstva na Slovenskem z novim študijskim letom praznuje 50 let. Začetki študija segajo v leto 1964, ko je skupina predavateljev pod vodstvom dr. Franceta Vrega na takratni Visoki šoli za politične vede začela izvajati prvi letnik program Novinarstvo. Leto prej je dr. France Vreg ustanovil Katedro za novinarstvo, ki je bila prva visokošolska institucija za izobraževanje novinarjev v Jugoslaviji. V 50 letih je na programu diplomiralo več kot 1700 študentov.

Osrednja prireditev v počastitev jubileja bo v četrtek, 9. oktobra 2014, ob 18. uri v veliki dvorani Fakultete za družbene vede. Prireditev bo vodila Manica Janežič Ambrožič. Rektor Univerze v Ljubljani red. prof. dr. Ivan Svetlik bo nagovoril udeležence, čemur bo sledil slavnostni govor predstojnice Katedre za novinarstvo red. prof. dr. Karmen Erjavec. Na prireditvi bo prikazan dokumentarni film o 50 letih študija novinarstva na FDV. Vregova priznanja za zasluge pri razvoju študija in raziskovanja novinarstva bodo prejeli akad. prof. dr. Slavko Splichal, zasl. prof. dr. Nada Sfiligoj, zasl. prof. dr. Tomo Korošec, izr. prof. dr. Manca Košir, doc. dr. Smilja Amon in Bogdan Osolnik. Priznanje za posredovanje multimedijskih znanj in tehničnih veščin bo prejel mag. Vasja Lebarič. Na prireditvi bo nastopila tudi glasbena skupina Katalena.

Dodatne informacije:
Tina Černčič Tomaževič