Datum objave: 08.10.2014

Oddelek za krajinsko arhitekturo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani se je med 130 šolami z vsega sveta, ki so se udeležile nedavnega 8. Bienala krajinske arhitekture v Barceloni, uvrstil med trinajst najboljših, skupaj s priznanimi šolami, kot so Univerza Leibniz iz Hannovra, Univerza Harvard in Univerza v Torontu.

Bienale krajinske arhitekture v Barceloni poteka že 15 let, letos pa je bila konkurenca sodelujočih prvič razširjena iz evropskega na svetovno merilo. Dogodek je v prvi vrsti namenjen predstavitvi in razstavi vidnejših realiziranih projektov s področja krajinske arhitekture zadnjih petih let, najboljše delo, po mnenju mednarodne žirije, pa je nagrajeno s t.i. nagrado Rosa Barba. Poleg profesionalcev se na bienalu tradicionalno predstavljajo tudi krajinskoarhitekturne šole s projekti svojih študentov. Oddelek za krajinsko arhitekturo Biotehniške Fakultete Univerze v Ljubljani se je predstavil z desetimi študentskimi projekti, ki so kakovostjo, inovativnostjo in načinom prezentacije prepričali žirijo, da je šolo uvrstila v ožji izbor trinajstih najboljših, kot so na primer Univerza Leibniz iz Hannovra, Univerza Harvard, Univerza v Oslu in druge. Za zmagovalko je bila sicer razglašena Univerza v Torontu.