Datum objave: 10.11.2014

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik je danes na rektoratu sprejel rektorja Univerze v Beogradu prof. Vladimirja Bumbaširevića. Skupaj s sodelavci sta se seznanila z delovanjem obeh univerz na področju izobraževalnega procesa.

Univerzi sta sporazum o sodelovanju podpisali že leta 2006, zato sta rektorja danes govorila predvsem o  možnostih, kako bi univerzi sodelovanje še okrepili. Izpostavila sta poglobljeno sodelovanje pri skupnih raziskovalnih projektih in programih, izmenjavi študentov in profesorjev ter razvoju doktorskih programov.

V okviru Erasmus Mundus projekta Basileus je od leta 2008 v Beograd odšlo skupno 40 učiteljev in študentov Univerze v Ljubljani, z Univerze v Beogradu pa jih je k nam prišlo 31.

Avtor fotografij: Željko Stevanić za IFP, d.o.o.