Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik je danes podelil svečane listine za izjemen študijski uspeh in priznanja študentom za posebne dosežke in udejstvovanje na področju obštudijskih dejavnosti.

Datum objave: 03.12.2014

Na Univerzi v Ljubljani smo letos podelili osemnajst svečanih listin študentom za najboljši študijski uspeh in sedem priznanj študentom za posebne dosežke in udejstvovanje na področju obštudijskih dejavnosti. »Odlika univerze in akademske skupnosti študentov je v čim boljši izvedbi študijskih programov ter osvojitvi znanja in kompetenc, ki jih programi ponujajo. Dodatna odlika pa je v preseganju zahtev in pričakovanj, ki izhajajo iz študijskih programov. Zato si želimo, da bi se vsak študent naše univerze vključil v katero od obštudijskih dejavnosti,« je poudaril rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik.

Slavnostni govorec dogodka je bil študent Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani in vodja Biostart-up ekipe Miha Rajh, ki je v svojem govoru poudaril predvsem to, da za pot do uspeha ni bližnjic: »Ne mine dan, da ne bi bil aktiven vsaj na enem področju. Želja po uspehu je tista, ki mi ne da miru. Mnogi ne vedo, da zgolj opravljanje izpitov po liniji najmanjšega odpora ni bo dovolj. Ne vedo, da je kariero treba graditi in se nenehno dokazovati, tudi na več področjih. Vsak ima možnost, ali pa bi jo vsaj moral imeti, da se dokaže.«

Slavnostni govor si v celoti lahko preberete tukaj: Miha Rajh

Prejemniki svečanih listin za izjemen študijski uspeh Univerze v Ljubljani so
:

Adin Crnkić, Fakulteta za družbene vede

Zarja Protner, Fakulteta za družbene vede

Tibor Rutar, Fakulteta za družbene vede

Dora Domanjko, Fakulteta za elektrotehniko

Marko Jošt, Fakulteta za elektrotehniko

Katja Pretnar, Fakulteta za elektrotehniko

Jure Sokolić, Fakulteta za elektrotehniko

Filip Kozarski, Fakulteta za matematiko in fiziko

Jan Kralj, Fakulteta za matematiko in fiziko

Hana Majaron, Fakulteta za matematiko in fiziko

Peter Naglič, Fakulteta za matematiko in fiziko

Tara Nanut, Fakulteta za matematiko in fiziko

Matej Petković, Fakulteta za matematiko in fiziko

Tomaž Stepišnik Perdih, Fakulteta za matematiko in fiziko

Aljaž Zalar, Fakulteta za matematiko in fiziko

Maja Žbogar, Fakulteta za računalništvo in informatiko

Tamara Dolenšek, Veterinarska fakulteta

Tomaž Trobec, Veterinarska fakulteta

Prejemniki priznanj študentom za posebne dosežke in udejstvovanje na področju obštudijskih dejavnosti Univerze v Ljubljani so:

Domen Kos, Fakulteta za družbene vede

Luka Kosec, Fakulteta za farmacijo

Društvo študentov psihologije Slovenije, Filozofska fakulteta

Društvo študentov zgodovine ISHA, Filozofska fakulteta

Timotej Klopčič, Filozofska fakulteta

Ekipa Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, Pravna fakulteta

(Peter Golob, Mateja Ščuka, Ana Vran)

Ekipe regionalnega študentskega tekmovanja Central and East european Moot Court – CEEMC 2014, Pravna fakulteta

(Danijela Mozetič, Sandra Koren, Petra Zvržina, Žiga Urankar)

Avtor fotografi je Željko Stevanić, IFP, d.o.o.