Datum objave: 04.12.2014

V petek, 5. decembra 2014 bo v Padovi v Italiji potekal simpozij Zakaj svet potrebuje antropologe.

Na drugem mednarodnem simpoziju bodo govorci in udeleženci prečkali ločnico med »akademsko« in »uporabno« antropologijo ter predstavili priložnosti za dolgoročno sodelovanje med teorijo in prakso. V sodobnem času namreč ni več časa, da bi se ustavljali pri notranjih napetostih in razkolih v znanstveni disciplini – antropologi morajo namesto tega stopiti iz »slonokoščenih stolpov« in se soočiti s perečimi gospodarskimi, političnimi in ekološkimi izzivi.

Osrednji govorci na simpoziju so:

• Antonio Luigi Palmisano, profesor socialne in ekonomske antropologije na Univerzi v Salentu (Italija),
  • Rikke Ulk, direktorica podjetja Antropologerne (Danska),
  • Michele Visciòla, ustanovitelj podjetja Experientia (Italija).

Okroglo mizo bo povezoval Dan Podjed, koordinator Mreže za aplikativno antropologijo Evropskega združenja socialnih antropologov (EASA).

Njegova gosta bosta poleg treh osrednjih govorcev še:

• Desirée Pangerc, aplikativna antropologinja in profesorica na Univerzitetnem kampusu CIELS (Italija),
  • Peter Simonič, pobudnik političnih sprememb in docent na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani (Slovenija).

Prireditev soprirejajo Mreža za aplikativno antropologijo Evropskega združenja socialnih antropologov (EASA), Univerzitetni kampus CIELS, Univerza v Ljubljani, Znanstvenoraziskovalni center SAZU, VU Univerza v Amsterdamu ter Slovensko etnološko in antropološko združenje KULA. Izvedbo dogodka je podprla Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije.

Več informacij na: www.applied-anthropology.com in facebook strani: https://www.facebook.com/events/1528262877417115/

Priponka