Datum objave: 19.05.2015

Na Univerzi v Ljubljani je včeraj, 18. 5. 2015, predaval prof. Tang Tao z Beijing Jiaotong University. Govoril je o prikazu razvoja kitajskih železnic v zadnjih desetih letih in izzivih varnosti pri upravljanju železniške infrastrukture na Kitajskem.

Dr. Tang Tao je od septembra 1999 profesor na Beijing Jiaotong University, specializiran na področju nadzora in varnosti železniškega prometa na Kitajskem in  hkrati strokovnjak s področja visoke tehnologije in Razvojnega programa 863 na področju modernega transportnega sistema. Od leta 2001 kot član strokovne skupine aktivno sodeluje pri raziskavi kitajskega železniškega nadzornega sistema, v času raziskav pa se je posvečal tudi signalizaciji železniškega sistema in sistemu podzemnih železnic ter že v letu 1998 razvil varnostni sistem, ki se še danes uporablja na nekaterih linijah podzemnih železnic.

Avtor fotografij je Željko Stevanić, IFP, d.o.o.