Datum objave: 10.07.2015

Od 13. 7. do 15. 7. 2015 bo v prostorih Univerze v Ljubljani potekala Poletna šola kulturnega menedžmenta. Namenjena je preučevanju kulturnih in poslovnih politik, menedžerskih in podjetniških orodij na področju kulture, povezuje interdisciplinarno znanje članic Univerze in prakso vodenja kulturnih institucij. Sestavljena je iz treh delov, predavanj, delavnic in spremljevalnega programa. Na njih sodelujejo profesorji Univerze v Ljubljani, vodilni menedžerji slovenskih kulturnih institucij, visoki predstavniki ministrstva za kulturo in MOL. S praktičnimi primeri in dobrimi praksami želimo predstaviti izhodišča kulturnega menedžmenta, spodbuditi študente akademij k poslovnim razmislekom, druge usmeriti na umetniške vsebine, zunanje udeležence pa seznaniti s temami na področju ekonomike kulture.

Več informacij si lahko preberete tukaj.