Datum objave: 30.09.2015

Nova generacija brucev bo slavnostno vstopila v študijsko leto 2015/2016 v četrtek, 1. oktobra 2015. Prireditev, ki se bo začela ob 16. uri, bo postregla z zanimivim in živahnim programom, v katerem bodo med drugim sodelovali žonglerska in ognjena skupina Čupakabra, Akademska folklorna skupina France Marolt, F&B Acrobatics, Oktet Filozofske fakultete, Akademski pevski zbor Tone Tomšič in Kataya.

Uradni del, kjer bodo bruce in ostale študente nagovorili rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik, predsednik Študentskega sveta Univerze v Ljubljani Miha Rajh in župan Mestne občine Ljubljana Zoran Janković, se bo začel ob 17. uri. Prisotni bodo tudi dekani vseh 23 fakultet in treh akademij.

Dogodek se bo zaključil s koncertom skupine San Di Ego in povabilom na odprtje Študentskega kampusa.

O svojih študentskih izkušnjah so letos spregovorili tudi nekateri ugledni diplomanti Univerze v Ljubljani, med drugim televizijski novinar in voditelj Igor E. Bergant ter dekanja in direktorica IEDC-Poslovne šole Bled prof. dr. Danica Purg, ki sta študentom podelila tudi nekaj modrih nasvetov. Več v spodnjih videoprispevkih.