Datum objave: 27.10.2015

V letošnjem letu obeležujemo 150. obletnico rojstva arhitekta, urbanista in inovatorja Maksa FabianijaCenter arhitekture, zavod za razvoj prostorske kulture, je k sodelovanju povabil tudi Naravoslovnotehniško fakulteto Univerze v Ljubljani, oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, da pripravi Celostno grafično podobo za Fabianijevo leto 2015 ter izdelke, ki bodo nadaljevali zbirko Darilo slovenske arhitekture.

V torek, 20. oktobra 2015 ob 18. uri, so bili predlogi študentov Naravoslovnotehniške fakultete predstavljeni v Zgodovinskem atriju Mestne hiše v Ljubljani. Razstavo je odprl podžupan Mestne občine Ljubljana prof. Janez Koželj.

Vljudno vabljeni na razstavo, ki bo odprta do 4. novembra 2015.

Študentje : Timotej Bistan / Reneja Borštnar/ Bernarda Conič / Tea Eršte Meškovič/ Klavdija Frelih / Kaja Golob / Tjaša Grudnik / Nena Hribar / Urška Hvalica/ Lovro Ivančić / Sara Jankovič / Estera Lovrec / Dejan Petrovič / Nastja Podrekar / Kaja Stegovec / Petra Šink / Špela Zelko /  Tjaša Zalar

Mentorice: red. prof. Karin Košak, doc. Katja Burger, asist. Arijana Gadžijev

Projekt je nastal v sodelovanju s Centrom arhitekture (zanj Barbara Viki Šubic, udia, Polona Filipic, udia, Špela Kuhar, udia).

Avtorica fotografij je Arijana Gadžijev.