Datum objave: 03.12.2015

V četrtek, 3. decembra, bo ob 19.30 ponovno oddajala Akademska televizija (AKTV). Nova sezona prinaša prenovljeno celostno grafično podobo in scenografijo, z razširitvijo programa in novimi oddajami.

Preglednik je informativna oddaja, ki lovi študentsko življenje v zadnjih 14 dneh in nasploh. Z dinamičnimi prispevki z različnih področij in s sproščenimi pogovori v studiu želijo avtorji oddaje študentom približati dogajanje in jih spodbuditi, da del njega postanejo tudi sami.

2na2 je nova zabavna oddaja, v kateri se bosta vsakič v različnih igrah med seboj soočila dva para študentov, zmagovalca pa bosta na koncu prejela praktično nagrado naših sponzorjev. Med igrami "Geslo", "Premagaj čas" in "Šolarček" bo dogajanje popestril še glasbeni gost.

V prvi oddaji bodo predvajali tudi diplomsko TV-dramo Eme Muc Veverce in z Vesno nagrajeni študijski dokumentarni film Rejnica režiserja Mihe Možine. Napovednik četrtkove oddaje si lahko ogledate tukaj.

Spored prvega oddajanja Akademske televizije v novi sezoni, 3. 12. 2015:

• 19.30 – Veverce, diplomska TV-drama (2015, r. Ema Muc)
  • 20.00 – Preglednik, magazinska oddaja
  • 20.25 – Arhivskih 5
  • 20.30 – 2na2, zabavna oddaja
  • 21.00 – Rejnica, študijski dokumentarni film (2014, r. Miha Možina)

Vabljeni k spremljanju vsebin AKTV preko Facebooka in na spletni strani.

Avtor fotografije je Dejan Ulaga, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani.