Datum objave: 04.04.2016

Vabimo vas na predstavitev skupnega projekta Društva slovenskih književnih prevajalcev in Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani »Kaj po svetu berejo za lahko noč: prevodi otroških zgodb in pesmi«. Dogodek bo v sredo, 6. aprila 2016, ob 19.30. uri, na sedežu Društva slovenskih književnih prevajalcev (Tomšičeva 12, Ljubljana).

Svoje prevode bodo brali študenti 3. letnika dodiplomskega ter 1. in 2. letnika magistrskega študija prevajanja: Miha Helbl, Matic Vrhovec, Špela Pajek, Mariana Vasle, Matija Godeša, Urška Lisjak, Danaja Zorko, Tina Komic, Mihaela Frelih, Maja Pavlin in Ana Mitrevska.

Prevodi del omenjenih študentov so nastali pod mentorstvom Roberta Grošlja, Amalije Maček, Tamare Mikolič Južnič, Mojce Schlamberger Brezar, Marije Zlatnar Moe in Tanje Žigon.