Datum objave: 13.07.2016

V torek, 12. julija 2016, so se začele prve tekme na 3. Evropskih univerzitetnih igrah, ki jih gosti sosednja Hrvaška v Zagrebu in na Reki. Letošnje igre so po številu sodelujočih največji športni dogodek na stari celini ter v zgodovini hrvaškega športa.

Na sporedu iger je 23 športnih panog, med katerimi sta dve panogi za para športnike. Na igrah sodeluje 5.700 športnikov in njihovih spremljevalcev iz 41-ih evropskih držav ter 394 univerz oz. visokih šol.

Na Univerzi v Ljubljani, ki se lahko pohvali z drugo najštevilčnejšo odpravo po vrsti na tem športnem spektaklu, smo že prvi dan osvojili prvo medaljo. Za veselje slovenske odprave so poskrbele karateistke Univerze v Ljubljani, ki so si v ekipni tekmi priborile medaljo bronastega leska. »Prvi dan, prva medalja. A zagotovo ne zadnja,« so bile optimistične naše karateistke.

Avtor fotografije je Zvijezdan Mikić.