Datum objave: 27.07.2016

Kategorija: Aktualno na Univerzi

V ponedeljek, 25. julija 2016, so se končale 3. Evropske univerzitetne igre, ki so potekale od 12. do 25. julija 2016 v Zagrebu in na Reki. Letošnje igre so bile največji akademski večpanožni športni dogodek na stari celini, ki je gostil skoraj 6000 udeležencev (športnikov s spremljevalci). Na Univerzi v Ljubljani smo skupno osvojili kar devet odličij.

Vsem uspehom, o katerih smo že poročali, so v zaključku iger sledili še nekateri novi. Športni plezalec Izidor Zupan s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani je zlati medalji, ki jo je osvojil prejšnji petek, 22. julija 2016, v kategoriji balvansko plezanje, nato dodal še bron v kategoriji težavnostno plezanje.

Plavalka Anemari Košak s Fakultete za šport Univerze v Ljubljani je po osvojenem srebru na 50 metrov prosto in zlatu na 50 metrov hrbtno, osvojila še eno zlato medaljo na 100 metrov prosto.

Na Reki so srebrno odličje Univerzi v Ljubljani priborile še košarkarice 3na3 v sestavi: Alina Gjerkeš (Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani), Ana Ljubenovič (Fakulteta za socialno delo Univerze v Ljubljani), Urša Žibert (Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani) ter Sara Meden (Medicinska fakulteta Univerze v Ljubljani).

Omeniti velja tudi posebno nagrado, in sicer dosežek Sare Župevec z Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, ki je v golfu osvojila 1. mesto neto, kar pomeni, da je bila Sara tista, ki je pokazala največji napredek (glede na svoje dosedanje rezultate) od vseh golfistk, ki so tekmovale na EUI v Zagrebu.

Vsem študentom športnikom Univerze v Ljubljani iskreno čestitamo za njihove uspehe.

Seznam vseh medalj, ki so jih študenti športniki Univerze v Ljubljani osvojili na 3. Evropskih univerzitetnih igrah: